Як побороти млявість на роботі в холоди: 5 простих способів
В холоди так і хочеться влаштуватися на дивані і дрімати, але коли ви доросла людина, така поведінка не прокатує — є робота та інші зобов'язання, інформує Ukr.Media.
Осінньо-зимовий період — не найкращий час, коли справа стосується продуктивності. Холод, сірість, короткий світловий день — і ось вже не хочеться нічого, крім як впасти в сплячку. Так, навіть тим, хто ніби як висипається вночі. Постійна сонливість — справжній бич сучасності, і страждають від неї більшою мірою жителі мегаполісів. Про що говорить сонливість? Про те, що спосіб життя залишає бажати кращого. Найчастіше побороти млявість можна, змінивши звички. Ось п'ять способів боротьби з сонливістю, які підійдуть навіть ледачим.
Налагодьте сон
Мінімальна норма сну у кожного своя. Один цикл сну — це півтори години, тобто кожні 90 хвилин змінюються всі фази сну. Щоб днем вистачало сил на все, тривалість сну повинна бути кратна 1,5. Оптимальний розклад — 7,5 години або 9 годин. Якщо є проблеми з сонливістю, експериментуйте з тривалістю сну. Можливо, є якась індивідуальна особливість і пряма потреба вашого організму, наприклад, в 10-годинному сні. Важливо лягати до півночі (а краще — до 11 години вечора), щоб не порушувати циркадні ритми.
Проаналізуйте, чим харчуєтеся
Раціон повинен бути різноманітним, ну а ті, хто сидять на строгих дієтах, не з чуток знають, що буває, коли відмовляєш організму в жирах і вуглеводах.
Дуже важливо, щоб харчування було повноцінним, організму потрібно різноманітність. Тих, хто дотримується суворої дієти, низькокалорійного харчування або відмовився від жирів і вуглеводів, може постійно хилити в сон. Не забувайте, що калорії — паливо, з якого ми отримуємо енергію.
Не забувайте про фізичну активність
Спорт важливий, особливо для тих, хто годинами сидить перед комп'ютером. Підійде навіть легке аеробне навантаження — танці, ходьба або плавання, вибирайте, виходячи з власних уподобань. При фізичному навантаженні легені насичуються киснем, він активніше надходить в тканини м'язів і мозок, пробуджує організм.
Провітрюйте приміщення, в яких перебуваєте
Провітрювання приміщень, як і очищення повітря, допоможе побороти сонливість.
Протяг влаштовувати, звичайно, не треба, а то і застудитися можна, але звичайне провітрювання — цілком собі спосіб боротьби з сонливістю. Так що час від часу вдень відкривайте вікна в офісі і не забувайте провітрювати в спальні, коли готуєтеся до сну.
Змініть звички
Причиною сонливості може бути щоденна рутина. Коли людина зайнята по-справжньому цікавою справою, вона не помічає ходу часу, та й втоми не відчуває. Якщо ж робота і щоденні справи не в задоволення, відбувається зворотне: ми підсвідомо "ховаємося", буквально засипаємо, інформація гірше засвоюється. Проаналізуйте, як себе почуваєте протягом дня і чи можна щось змінити.
https://ukr.media/business/448446/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5535
4581
38
2
42
1
40
0
35
1
38
1
35
2
34
1
92
13
33
4
36
0
35
0
34
2
36
4
48
2
43
6
74
37
41
5
81
18
38
1
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Миколаєві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12667 грн.
Hitjob.mk.ua
- 9005 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...