Кар’єрна стратегія: що це таке і як її побудувати

Робота займає левову частку нашого життя. За сучасних реалій, стертих меж робочого дня та можливості постійно бути на зв’язку, ми можемо ні на мить не забувати про роботу, в офісі знаходити партнера, заводити друзів та відпочивати.

Проте на практиці ми все ж пускаємо розвиток кар’єри на самоплин, не приділяємо уваги кар’єрній стратегії, ба більше – навіть можемо не знати, що це таке і як правильно розпланувати розвиток свого професіоналізму.

Кар’єрна стратегія – це спосіб побудувати кар’єру так, щоб під час роботи максимально ефективно використовувати різні рушійні сили та уникати факторів стримування та опору. Це своєрідний навігатор, що приведе вас до бажаної посади та рівня фінансової винагороди.

Основні правила побудови кар’єрної стратегії

Реальні цілі

Якщо ви ставите собі за мету заробляти мільйон гривень на місяць, то будь-яка кар’єрна стратегія стане провальною. Особливо, якщо ви обіймаєте посаду не найвищого рангу. Ваші цілі в кар’єрі можуть бути амбітними, але вони обов’язково мають спиратися на вже наявний досвід та реальне життя.

Тобто стати директором департаменту з продажів на позиції менеджера – цілком реальна кар’єрна стратегія, а стати гендиректором IT-компанії для вчителя української мови – не дуже.

Усвідомлені можливості

Допоможуть втілити ціль у життя набір ваших навичок, досвіду, талантів та рис характеру. Тому під час побудови кар’єрної стратегії потрібно чітко усвідомити, що вам може допомогти, а що навпаки – завадити рухатися до цілі.

Наприклад, лідерські якості та вміння брати відповідальність покажуть, що ви готові до керівної посади.

Навчання

Ви маєте постійно вчитися та бути в курсі останніх новацій у вашій сфері. Тому не ігноруйте профільні виставки, відвідуйте додаткові курси та читайте відповідну літературу. Спеціаліст, зацікавлений у своїй сфері, приречений на успіх.

Ризик

Важливо, щоб ви були готові до ризику на шляху до досягнення своїх кар’єрних цілей. Не бійтеся звільнятися, змінювати сферу діяльності та йти до намічених кар’єрних висот. Для того щоб страх перед невідомим не поглинав вас, створіть фінансову подушку безпеки, яка допоможе прожити, якщо ви, наприклад, ризикнете звільнитися і не одразу зможете знайти нову роботу.

Покрокова інструкція побудови кар’єрної стратегії

Крок 1. Вибрати сферу. Добре, якщо ви вже трудитеся у тій галузі, де плануєте досягати висот. Якщо відчуваєте, що робота не приносить вам задоволення, то стати успішним в ній буде вкрай непросто. Тож оберіть сферу, що відповідає вашим навичкам та внутрішнім переконанням.

Крок 2. Вибрати бажану посаду та роботодавця. Далі потрібно визначитися, до якої посади та навіть роботодавця повинна привести написана вами стратегія. Під час складання стратегії ви ще можете не до кінця усвідомлювати, в якій саме компанії хочете працювати на омріяній посаді, тому роботодавця до свого плану можна додати і пізніше.

Крок 3. Оцінити перспективи. Якщо ви залишаєтеся у компанії та у своїй сфері, то оцініть, наскільки реально тут просунутися кар’єрними сходами (якщо це у ваших планах). Якщо розглядаєте декількох роботодавців, під час працевлаштування також оцінюйте їх з огляду на можливість реалізації своїх кар’єрних планів.

Крок 4. Скласти план. Розпишіть, що вам потрібно зробити, аби прийти до тієї кар’єрної цілі, яку ставите із самого початку. Кожен пункт також можна поділити на декілька кроків, щоб краще було видно, що вже зроблено і не здавалося, що ви стоїте на одному місці.

Для кожного підпункту намагайтеся ставити дедлайни – так буде більше мотивації для їх досягнення.

Крок 5. Діяти та відмічати результати. Після всіх роздумів та планів переходьте до дій. Не забудьте позначити все, що у вас виходить, і похвалити себе за це. Також можете записувати фактори, які заважають вам на шляху, і як ви з цим боретеся. Такий щоденник ведення кар’єрної стратегії допоможе підбити підсумки або скорегувати її, якщо не буде виходити задумане.

Не зупиняйтеся на досягнутому та не слідуйте сліпо лише прописаній кар’єрній стратегії. Адже в реальному світі важко передбачити, куди вас можете завести цей кар’єрний навігатор.

https://thepoint.rabota.ua/

Підготувала Тетяна САЦЮК

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад