Чому ви хочете працювати у нас? Як не розгубитися і відповісти на питання рекрутера
Проблема
Я пішов на співбесіду, і все було добре, доки рекрутер не спитав: «Чому ви хочете працювати у нас?» Я такого не очікував, тому зам’явся, задумався. І тут співрозмовник щось відмітив у своїх паперах, а я зовсім розгубився і, здається, наговорив дурниць.
Тепер чекаю на відповідь, хвилююся. Невже я все зіпсував? Не хочу більше потрапляти в такі ситуації. Що мені робити?
Чому виникає проблема
Причин того, що запитання «Чому ви хочете працювати у нас?» / «Чому ви вибрали нашу компанію?» загнало вас у глухий кут, може бути кілька:
- Занадто сильне хвилювання під час зустрічі з рекрутером. Звичайно ж, співбесіда — справа відповідальна і було б дивно, якби ви зовсім не хвилювалися. Але якщо не взяти свої переживання під контроль, затнутися можна на будь-якому питанні.
- Недостатня підготовка до співбесіди. У багатьох статтях Work.ua про співбесіду повторюється порада «Готуйтеся до зустрічі з рекрутером». І це дійсно важливо, адже розібратися з тим, чому ви хочете працювати в певній компанії, потрібно саме на етапі підготовки до співбесіди, коли ви шукаєте інформацію про роботодавця і переконуєтеся, що компанія вам підходить.
- Неуважність у виборі вакансій для відгуку. Буває, в прагненні якнайшвидше знайти нову роботу шукач робить ставку на кількість, а не на якість і починає відправляти резюме на всі вакансії підряд — щось та вистрілить. І ось, телефонують вам з компанії, запрошують на співбесіду і ви, звичайно ж, погоджуєтеся. А що за компанія, що за вакансія — хтозна, ви ж тільки за вчора 30 резюме надіслали. Говорити рекрутеру «хочу працювати у вас, тому що ви запросили на співбесіду» — теж якось не дуже, ось і доводиться вигадувати на ходу.
Рішення
Для тих, хто одного разу не знайшов, що відповісти на питання «Чому ви хочете працювати у нас?», і більше не хоче подібного досвіду:
- Уважно вивчайте вакансії перед тим, як надіслати резюме. Переконайтеся, що вам підходять не тільки зарплата та обов’язки, а й сама компанія. Перед тим, як відгукнутися, радимо не тільки ще раз уважно прочитати вакансію, але й перейти на сторінку компанії на Work.ua. Там ви знайдете загальну інформацію про компанію, посилання на її сайт, а ще фото і відео про роботу в компанії.
- Резюме надіслано і вас запросили на співбесіду? Отже, потрібно готуватися. Копніть глибше — сходіть на сайт і в соцмережі компанії, якщо не зробили цього раніше, пошукайте додаткові дані в інтернеті. Але будьте уважні й фільтруйте інформацію.
- Заздалегідь підготуйте відповідь. Перед співбесідою краще продумати відповіді на популярні запитання, «Чому ви хочете працювати у нас?» — одне з них.
- Намагайтеся менше хвилюватися на співбесіді. Підготовка до зустрічі з рекрутером вже зробить її не такою стресовою. Також менше хвилюватися допоможе усвідомлення того, що співбесіда — це звичайна ділова зустріч, від її результату не залежить, жити вам або померти, тому варто розслабитися.
Для тих, хто вже сидить перед рекрутером і судомно шукає відповідь на питання «Чому ви хочете працювати у нас?»:
- Видихніть і заспокойтеся, ситуація складна, але не безнадійна.
- Для початку візьміть маленьку паузу, випийте води, вигравши кілька секунд, ви дасте мозку можливість підшукати правильну відповідь або хоча б ниточку, за яку можна вхопитися. Наприклад, згадайте, що було сказано у вакансії про корпоративну культуру.
- Скористайтеся інформацією, отриманою під час співбесіди. На її початку рекрутер розповідав про компанії, згадайте, що вам сподобалося та які збіги за цінностями ви помітили. Які можливості для вашого розвитку в компанії описав ейчар, якщо вони вам підходять, згадайте і це.
- Не брешіть і не вигадуйте. Нехай краще ваша відповідь буде лаконічною, ніж нещирою.
Що ж все-таки говорити
Ось кілька прикладів того, як відповісти на питання «Чому ви хочете працювати у нас?».
✅ «Завжди хотілося попрацювати у великій компанії з багатою історією. Думаю, я вже до цього готовий». / «Мені хотілося б професійно зростати та розвиватися разом з компанією. Я впевнений, що у вашому стартапі в мене буде така можливість».
✅ «Проєкти, які ви розвиваєте, здаються мені дійсно цінними та потрібними людям. Я буду радий долучитися».
✅ «Мені імпонує прагнення вашої компанії допомагати людям. Я читав про вашу благодійну програму в соцмережах і хотів би бути причетним до такої доброї справи».
✅ «Мені подобається, що ви як роботодавець дбаєте про співробітників. Прийшовши до вас в офіс, я тільки переконався в цьому».
✅ «Мені сподобався сайт вашої компанії...» (Розкажіть, чому.)
✅ «У мене є багато ідей, реалізувати які я б хотів саме тут. З нашої розмови я зрозумів, що ви даєте співробітникам творчу свободу і підтримуєте їхні починання. Це важливо для мене».
І головна порада: ходіть на співбесіди до компаній, де точно хочете працювати, і з відповідями на подібні запитання складнощів не виникне.
https://www.work.ua/articles/jobseeker/2552/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5535
4581
38
2
42
1
40
0
35
1
38
1
35
2
34
1
92
13
33
4
36
0
35
0
34
2
36
4
48
2
43
6
74
37
41
5
81
18
38
1
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Миколаєві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12667 грн.
Hitjob.mk.ua
- 9005 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...