4 поради для успішного проходження співбесіди
Ви пройшли вже з десяток співбесід, але все ніяк не виходить отримати роботу мрії? Здається, все говорите правильно, та й у вашому професіоналізмі не доводиться сумніватися, але є ще дещо важливе.
Незалежно від досвіду та навичок, можна справити враження людини, з якою варто мати справу, або навпаки. І бути серед перших допоможуть прості правила хорошого тону. Звісно, вони добре знайомі багатьом, але знати й дотримуватися — не завжди одне й те саме. Work.ua переконаний, перед співбесідою не зайвим згадати про них знову.
1. Прийдіть вчасно або ж заздалегідь попередьте про зміну планів
Спізнюватися на співбесіду не можна. Це знають усі, але через прикрі випадковості, все одно запізнюються. Потім, звісно, можна навести тисячу причин, пояснюючи, що взагалі-то ви дуже пунктуальні, просто цього разу вам не пощастило, але краще розрахуйте час на дорогу з запасом.
А якщо приїдете раніше, встигнете перевести дух, ще раз зібратися з думками та оцінити обставини.
Якщо ж розумієте, що можете не встигнути на співбесіду — подзвоніть заздалегідь і чесно поясніть ситуацію, попросіть призначити іншу дату. Це набагато краще, ніж якщо ви просто не прийдете, але зателефонуєте потім.
2. Будьте ввічливими з усіма
Вас починають оцінювати ще до того, як ви увійдете до кабінету і почнете бесіду. Будьте ввічливі з секретарем на ресепшені, а якщо вас поведуть до переговорної кімнати через робочі приміщення, при вході привітайтеся зі співробітниками, які там сидять. На такі дрібниці звертають увагу, і у вас є шанс показати себе як людину, з якою приємно мати справу.
3. Уникайте зайвої емоційності
Навіть якщо вас дуже сильно надихає вакансія, це компанія вашої мрії, не потрібно намагатися вразити співрозмовника напором емоцій і тим більше тиснути на нього: «Повірте, я той, хто вам потрібен!», «Будь ласка, будь ласка, дайте мені шанс, ця робота потрібна мені як повітря! Обіцяю, ви не пошкодуєте, якщо візьмете мене!».
Зайва експресія викличе неприємне враження і сумніви у вашій врівноваженості.
Проявіть свою зацікавленість в спокійному тоні. Просто розкажіть, чим вас приваблює компанія і вакансія, ставте більше питань по суті роботи — тим самим ви дасте зрозуміти, що вона вам дійсно цікава.
4. Будьте чесним, але уникайте негативу
Рідко коли співбесіда обходиться без незручних запитань. Причини пошуку роботи, конфлікти з керівником, професійні невдачі — роботодавцю важливо скласти повну картину вашого досвіду.
Будьте відверті, але й обережні у висловлюваннях про попередніх керівників та компанії, в яких ви працювали. І вже точно не варто намагатися обдурити співрозмовника: ваш інтерв’юер може виявитися приятелем вашого колишнього начальника, а рекрутери різних компаній часто добре знайомі один з одним — їм не важко буде навести про вас довідки і перевірити ваші рекомендації.
https://www.work.ua/articles/job-interview/1989/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5535
4581
38
2
42
1
40
0
35
1
38
1
35
2
34
1
92
13
33
4
36
0
35
0
34
2
36
4
48
2
43
6
74
37
41
5
81
18
38
1
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Миколаєві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12667 грн.
Hitjob.mk.ua
- 9005 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...