6 ключових навичок хорошого керівника
Вони необхідні, щоб ефективно планувати, отримувати відмінний результат і при цьому не працювати цілу добу.
1. Делегувати
Керівник не повинен бути найкращим працівником своєї компанії і робити в ній абсолютно все. Головне завдання керівника – реалізувати стратегію і забезпечити чистий прибуток.
Але часто ситуація зовсім інша. Замість заняття стратегією керівник грузне в рутині. Нараховує зарплати, ходить в податкову, заповнює звіти, розвантажує газель з товаром, створює сайт, запускає рекламу... Ось і день пройшов. А потім кажуть: «У власника не буває вихідних».
Намагайтеся якомога частіше ставити собі запитання: «Те, чим я зараз займаюся, веде мене до результату?» Якщо можна автоматизувати або делегувати завдання і замість неї зайнятися більш важливими справами – робіть це, звільняючи час на стратегічні питання.
2. Планувати результат
Усі підприємці думають, що планують. На початку року говорять собі: «Хочу червону «Ауді», – ось вам і план. Але «хочу» і «планую» – це різні речі.
«Хочу» – це просто нічим не обгрунтоване бажання. Як заробити на цю «Ауді», ви не розумієте. Розумієте тільки, що хочеться. Імовірність, що це реально відбудеться, невелика. А якщо і відбудеться, то тільки завдяки вдалому збігу обставин.
«План» – це коли ви в деталях знаєте, як прийти до результату. Наприклад, щоб зробити план по чистому прибутку, потрібно зрозуміти, як на нього впливають витрати і доходи.
Далі – розписати всі витрати на кожен місяць і проконтролювати їх в процесі роботи. Потім запланувати доходи: скласти воронку продажів, розбити її на етапи, призначити відповідальних. І знову все проконтролювати. Це вже план, а не просто «хотєлка», тому що у нього є підстави.
3. Мотивувати співробітників
Уявіть собі дві компанії. У першій співробітники приходять на роботу о 9:00, виконують завдання за списком і рівно о 18:00 йдуть. У другій – підходять до завдань творчо, пропонують нестандартні рішення і взагалі роблять свою роботу з вогнем в очах. Різниця – в мотивації.
Вмотивованому співробітникові цікава його робота. Він робить її не тільки заради грошей, але ще й тому, що просто горить нею. Щоб цього домогтися, треба використовувати сильні сторони співробітників, давати завдання, які допоможуть їм самореалізуватися.
4. Фільтрувати можливості
Бізнес-тренінги при всій їх корисності часто грають з підприємцями злий жарт. Харизматичний спікер розповідає про продажі, підприємець надихається темою і біжить прокачувати продажі. Через тиждень він йде на майстер-клас по автоматизації, і відбувається те ж саме. Потім фінанси, потім щось ще, п'яте, десяте. У підсумку він робить все потроху – і, вважайте, що не робить нічого.
5. Мислити від результату
Коли я планую чистий прибуток, то спочатку відповідаю на питання, чого я хочу. «Хотілки» повинні бути реальними, тому я оцінюю ресурси компанії і на їх підставі складаю план, як мені прийти до бажаного результату.
Далі я продумую, яких показників потрібно досягти в продажах, маркетингу, витрати і інших областях. І тільки після цього я думаю про конкретні дії, які приведуть до результату.
Якщо узагальнити, то образ мислення такий: результат → показники → дії.
6. Вибирати з варіантів
Уявіть: директор з виробництва приходить до керівника і говорить: «Я тут знайшов нові верстати. Купуємо? »Для мене такі питання – індикатор того, що питання недостатньо опрацьований.
Ефективний керівник наполягатиме на тому, щоб йому надали кілька варіантів і показали, як вони вплинуть на результат компанії. Інакше він обмежує кругозір щодо свого рішення і не керує ситуацією в повній мірі.
Поки керівник не усвідомлює цю роль, швидше за все, він буде інтуїтивно приймати рішення, слухати красиві історії про міфічних успіхи співробітників, працювати по 27 годин на день. Результат – нескінченне топтання на одному місці.
Ці шість навичок я сформулював за підсумками 8-річного досвіду в управлінні. З ними робота стала більш ефективною, вона більше не зводиться до латання дірок. Тепер я чітко розумію, що моя роль – забезпечити компанії заплановану чистий прибуток. Над цим і працюю.
https://lifehacker.ru
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5535
4581
38
2
42
1
40
0
35
1
38
1
35
2
34
1
92
13
33
4
36
0
35
0
34
2
36
4
48
2
43
6
74
37
41
5
81
18
38
1
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Миколаєві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12667 грн.
Hitjob.mk.ua
- 9005 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...