У стані перманентного стресу: як скинути негативні емоції на роботі
Поширені в цьому випадку поради: візьміть відпустку або розслабляйтеся після роботи – не завжди дієві, адже відпустка всього раз чи два на рік, а вдома чекають інші клопоти.
1. Дихайте – не дихайте
Якщо відчуваєте, що готові ось-ось вибухнути – зробіть декілька глибоких вдихів, це заспокоїть тіло й наситить мозок киснем. До того ж дасть декілька секунд на «гальмування» емоцій, і ви вже не встигнете наговорити різкостей своєму керінику або написати заяву на звільнення.
2. Випийте води
Просто для того, щоб переключитися. Принцип дії той самий, що і в попередньому випадку.
3. Зробіть гімнастику
Якщо дозволяє час, зробіть дихальну гімнастику: поставте ноги на ширині плечей, руки розслаблені вздовж тіла, голову тримайте рівно, дивлячись перед собою. Заплющіть очі й зробіть повний глибокий вдих, водночас піднімаючи долоні вгору вздовж тіла на рівень плечей. Потім розведіть долоні в різні боки, максимально потягуючись, і після підніміть угору. Опускаючи руки, повільно видихайте. Повторіть тричі.
4. Ароматерапія
Заведіть своєрідну «аптечку» з ароматичними оліями і в разі небезпечної ситуації бризніть на одяг або своє офісне приладдя декілька крапель. Найбільш корисні: бергамот (його легкий цитрусовий аромат допоможе розслабитися і подарує відчуття свіжості), грейпфрут (освіжає і позитивно впливає на нервову систему), сандалова олія (має приємний солодкуватий аромат і часто використовується під час медитації).
5. «Заземліться»
Якщо істерика готова вихором знести здоровий глузд, зосередьте відчуття на своїх ногах. Можете навіть роззутися і стати босоніж на підлогу. Відчуйте опору та підтримку в прямому сенсі слова.
6. Пройдіться
Пройдіться, нехай недалеко, хоч до кулера з водою або до сусіднього кабінету. Тут уся суть у русі, який запускає відновлення парасимпатичної нервової системи, повертаючи емоційну стабільність. Цим прийомом можна користуватися, наприклад, і при нелегкій розмові з шефом.
7. Переключіть увагу
Подивіться на щось миле й добре: фото цуценят або кошенят, відео з дитинчатами морських котиків або дельфінів, які граються. Це збалансує емоції і знизить градус напруги.
https://khmelnitsky.hh.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5535
4581
38
2
42
1
40
0
35
1
38
1
35
2
34
1
92
13
33
4
36
0
35
0
34
2
36
4
48
2
43
6
74
37
41
5
81
18
38
1
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Миколаєві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12667 грн.
Hitjob.mk.ua
- 9005 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...