Синдром чистого аркуша: 10 порад, як написати перший рядок
Ви є представником творчої професії, наприклад, письменником, журналістом або копірайтером? Тоді вам, імовірно, знайоме почуття, коли часу до здачі тексту залишається все менше й менше, терміни підходять, але на екрані комп’ютера, як і раніше, відкритий чистий аркуш без рядка.
Синдром чистого аркуша може виникати з багатьох причин. Ось основні з них:
1. Страх критики. Особливо його зазнають співробітники-початківці без великого досвіду.
2. Труднощі з формулюванням думок та ідей. Це притаманне більше працівникам технічних спеціальностей, яким, наприклад, необхідно зробити презентацію своєї продукції або послуг.
3. Болісний пошук цікавих тем. Цим частіше «мучаться» блогери або журналісти.
4. Боязнь почати й не закінчити. Характерно для майстрів слова, які тільки починають і для яких написання текстів не увійшло в звичку та не стало ремеслом.
Як перемогти синдром чистого аркуша:
1. Почніть з середини. Якщо вам складно придумати горезвісний перший рядок, почніть писати текст з того моменту, де ви відчуваєте себе впевнено, а все інше додасться в процесі роботи.
2. ...або навіть з кінця. Можете навіть спочатку придумати кінцівку, а вже потім зачин, якщо вам так простіше. Повірте, набагато більшій кількості людей важче придумати саме закінчення. Якщо ви не з їх числа – вам пощастило.
3. Визначте часові межі. Поставте таймер, наприклад, на 5 хвилин і подивіться, скільки ви напишете за цей час. Навіть за такий стислий проміжок часу можна знайти вдале формулювання.
4. Пишіть для мами. Або тітки, сестри, друга, чоловіка, словом, виберіть конкретного реципієнта, який потрапляє в вашу цільову аудиторію. Це набагато простіше, ніж працювати «для всіх». Уявіть, що це лист. Ви навіть можете його розпочати словами: «Дорога мамо, слухай, у мене тут з’явилася нова продукція...», а потім просто викинете зайве.
5. Не пишіть, а розповідайте. Не намагайтеся «мудрувати» в тексті, пишіть так само, як і говорите, – зрозуміло й дохідливо, пояснюючи терміни та спеціалізовані слова й вислови. Пам’ятайте, ви пишете для мами.
6. Спробуйте написати казку. «Жили-були дід та баба, і не знали вони, як правильно вибрати зимову гуму для автомобіля...». На перший погляд здається маренням, проте цей спосіб допоможе вам розслабитися і писати «як Бог на душу покладе», а текст потім просто відредагується.
7. Змініть обстановку. Якщо ви звикли працювати за офісним столом, спробуйте вийти з ноутбуком у найближче кафе, бібліотеку, коворкінг, на лавочку в парку, можливо, у незвичній обстановці на вас зійде натхнення.
8. Поміняйте знаряддя праці. Замість клавіатури візьміть альбомний аркуш або зошит, а також ручку, олівець або фломастер. Суть у тому, щоб змінити звичні установки свідомості.
9. Читайте, багато й часто. Ви не помітите, як почнете думати «в режимі друкованого слова», і формулювання будуть приходити самі собою.
10. Попросіть конструктивний зворотний зв’язок у людини, якій повністю довіряєте, адже навіть великі письменники користуються послугами редакторів і коректорів.
І пам’ятайте, страх – поганий порадник, напишіть хоч одне слово на чистому аркуші й, можливо, синдром піде сам собою.
https://khmelnitsky.hh.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5535
4581
38
2
42
1
40
0
35
1
38
1
35
2
34
1
92
13
33
4
36
0
35
0
34
2
36
4
48
2
43
6
74
37
41
5
81
18
38
1
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Миколаєві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12667 грн.
Hitjob.mk.ua
- 9005 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...