5 питань, які потрібно задати собі при пошуку роботи

Всі професії важливі, всі професії потрібні. Проте більшість людей мріють не тільки про тепле місце з високою зарплатою, а й про те, щоб робота була цікавою і пов'язаною з їхніми інтересами. Еллісон Джонс (Allison Jones), редактор порталу IdealistCareers.org, розповіла, про що потрібно знати, перш ніж відмовлятися від усіх інших можливостей в гонитві за роботою мрії.

Ще кілька років тому молоді люди, які шукали роботу, були натхнені закликом «Знайди свою мрію і йди за нею». Здається, останнім часом ця рада відходить на другий план. Це не означає, що всі повинні займатися справою, але вибирати професію, слідуючи виключно за своєю пристрастю і не враховуючи інших важливих аспектів, - не дуже розумне рішення.

Тим не менш, багато людей плекають мрію про роботу, яка буде пов'язана з областю їхніх інтересів. І багатьом це вдається. Згідно з дослідженням Gallup, кожен третій працівник в Америці захоплений своєю роботою. Тому немає нічого дивного в тому, що всі ми прагнемо до більшого.

Хотіти - це одне, але, щоб дійсно отримати більш привабливу роботу, потрібно задавати собі питання покраще, ніж просто «Чим я хочу займатися?». Вам варто задуматися про свою мотивацію, потреби, навички, про те, що ви збираєтеся робити або вже зробили. Тому пропонуємо вам п'ять альтернатив питання «Чим я хочу займатися?», які обов'язково потрібно для себе вирішити.

1. Чому мені потрібно займатися тим, що подобається?

Я зустрічаю вражаючу кількість людей, які прагнуть знайти свою справжню пристрасть, тому що цього хочуть їх знайомі або таку пораду дав їм фахівець з працевлаштування. Ця ідея всюдисуща, і складається помилкове враження, що якщо людина не займається тим, що по-справжньому любить, то вона невдаха.

Важливо усвідомлювати, що в основі всіх ваших дій лежить мотивація, а вона у всіх різна. Зосередьтеся на своїх справжніх мотивах.

Просто запитайте себе п'ять разів «Чому?», поки не опинитеся в самому центрі серйозної проблеми. Ви можете відкрити, що, наприклад, ви не хочете слідувати своїй мрії самі по собі, а просто порівнюєте себе з ровесниками. Або вам не подобається ваша нинішня робота через начальника, а не тому, що ви в цілому вибрали невірний кар'єрний шлях.

2. Яку роль відіграє робота в житті, яку я хочу?

Посил «слідуй за мрією» має на увазі, що робота сама по собі має величезну цінність, а не є засобом досягнення мети. Іншими словами, жити, щоб працювати, а не працювати, щоб жити. Між любов'ю до роботи і ненавистю до неї є ще багато станів. Робота може стати віддзеркаленням вашої особистості, може стати каторгою, але є й інші варіанти.

І ви самі можете вирішити, чим повинна бути для вас робота. Це допоможе знайти баланс між професійною самореалізацією та особистим життям. Тому по-перше вам потрібно вирішити, як ви хочете прожити життя і яку роль відіграє робота. Тоді ви зможете примирити свої очікування і потреби. Ви не стаєте автоматично невдахою і нічого не втрачаєте, якщо не отримуєте задоволення від того, що дозволяє оплачувати вам рахунки.

3. Що мене надихає і як?

Коли ми говоримо про пошук своєї мрії, в першу чергу думаємо про те, що ми робимо з задоволенням, від чого у нас починають горіти очі. Хоча правильніше було б розкинути мережу ширше і бути відкритим всьому новому. Крім того, часто ми навіть не маємо цілісного уявлення про те, якими навичками необхідно володіти, щоб отримати роботу мрії.

Навіть якщо ви визначилися з тим, чим хочете займатися, ви можете не знати, яким шляхом йти, як поєднати свої інтереси і роботу. Наприклад, вам подобається писати. Подумайте конкретніше, про що писати, для кого?

У програмі вправ для вибору професії Нью-Йоркського університету є відмінна методика. Рекомендується додати у закладки вакансії, які вам подобаються, і після того, як набереться принаймні 50, пройтися по них і визначити, що у них спільного. На що ви звернули увагу? Чому? Підходять ці варіанти під ваші інтереси або це щось нове? Які вимоги роботодавців? Де розташовані компанії? Такі питання допоможуть вам продумати подальший план дій.

4. Чого я хочу досягти?

Кел Ньюпорт (Cal Newport) у своїй книзі «Досить мріяти, займися справою!» переконливо доводить, що успіх і задоволення більше пов'язані з якістю вашої роботи і розвитком навичок. Сфокусуватися на самовдосконаленні - значить робити речі (саме речі, а не ідеї або припущення), які надихають вас.

Майстерність робить нас щасливими на роботі. Крім того, вміння виконувати свою роботу на рівні допомагає нам при вирішенні поточних задач день у день. Ще більше значення має те, чи вносить ваша робота якийсь значущий внесок у загальну справу.

Щоб вирішити, які навички і якості ми хочемо розвивати, потрібен час і експерименти, але це найдієвіший спосіб наблизитися до того, що ми насправді хочемо від роботи.

5. Від чого я готовий відмовитися?

Класичний компроміс - сфокусуватися на зарплаті і часі для відпочинку. Але є й інші фактори, яким часто не приділяють достатньо уваги. Що щодо більш зручного маршруту? Відповідного місцеположення? Великих можливостей, щоб проявити себе? Подумайте заздалегідь про те, що зробить роботу ідеальною, а що нестерпною. Є деталі, що не підлягають обговоренню, є хороші, але не необхідні. Тільки будьте чесні з собою.


http://lifehacker.ru/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад