Робота вдома
Претенденти часто стикаються з пропозиціями про віддалену роботу. Перелік вакансій для хоум-офісу з кожним роком стає все більше. Наприклад, дизайнером, коректором, програмістом можна працювати в будь-якому місці. Головне, наявність комп'ютера. Поради для тих, хто планує працювати вдома:
Коли потрібно зробити щось неприємне і трудомістке, людина знаходить масу невідкладних домашніх справ. Тому потрібно чесно і чітко домовитися з самим собою і відповісти на питання: у скільки ти сідаєш або берешся за роботу, скільки часу ти собі на цю роботу відводиш, і який результат ти отримуєш в кінці дня. Плануйте найскладніші справи на ранішні години, не розраховуйте, що за день вдома ви встигнете все. Слідуйте розкладу. Під час роботи необхідна максимальна концентрація. Потрібно фізично відгородити себе від всього, що краде час: телевізора з цікавою програмою, соціальних мереж, кава тощо. Насправді, все це – відмовки, бажання відкласти роботу в «довгий ящик».
Складіть розклад і підпорядковуйте йому свої дії. Чітко визначте робочі години. Інакше ви ризикуєте відповідати на дзвінки, перевіряти пошту і доробляти тривалі справи 24 години в добу. Всілякі методики по веденню щоденних планерів можна знайти в книгах про тайм-менеджмент.. Не дивлячись на погоду, щодня гуляйте. Коротка пробіжка в парку або невелике тренування – порятунок при малорухливому способі життя. Робота вдома непомітно обмежує круг спілкування. Спільний обід, ранкова кава, перекури, випадкові зустрічі в коридорах – не лише витрата дорогоцінного робочого часу, але і елемент налагодження професійних і особистих зв'язків. Заплануйте систематичні виходи «в світ». Можна купити абонемент у філармонію, скласти розклад театральних вилазок, не нехтувати спортклубом і родинними виїздами за місто. Відвідуйте заходи, на яких буде можливість знайомитися з новими людьми, або створюйте подібні події: кулінарні школи, вечірки соціальних танців, кіноклуби. Вибір залежить від ваших переваг.
Проводьте планерки для самого себе на початку тижня і обов'язково підводите підсумки дня кожного вечора. Ви повинні розуміти, скільки часу витрачаєте на виконання робочих завдань. Виділите вдома особливе місце – ваш особистий офіс. І лише тут відповідайте на телефонні дзвінки, працюйте за комп'ютером, готуйтеся до зустрічей. Цей психологічний трюк допоможе тримати професійні турботи в стороні від домашніх справ. Заздалегідь продумайте, до кого ви звертатиметеся, якщо під час робочого дня відмовить комп'ютер або важлива програма.
Плюси «вільного графіка»:
Ви самі вирішуєте, коли працювати, а коли відпочивати. При цьому клієнт визначає остаточні терміни здачі проекту (дедлайн).
Економія часу, оскільки не потрібно їздити на роботу і витрачати пару-трійку годин в метро або в пробках.
Економія грошей на «офісному одязі» і всіх атрибутах «дрес-коду».
Можливість підробляти: брати проекти від інших клієнтів або компаній, оскільки роботодавець не контролює, що Ви працюєте лише над його проектами. В разі віддаленої роботи наймачеві важливий результат, а не процес.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5535
4581
38
2
42
1
40
0
35
1
38
1
35
2
34
1
92
13
33
4
36
0
35
0
34
2
36
4
48
2
43
6
74
37
41
5
81
18
38
1
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Миколаєві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12667 грн.
Hitjob.mk.ua
- 9005 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...