Як пройти стажування молодому спеціалісту
Потрапити на стажування непросто, але ще складніше успішно його пройти. Як поводитися, щоб залишитися працювати в компанії, «Вістям» розповіли Наталія Бровченко, HR-директор rabota.ua, і Ганна Лаврова, керівник проектів у Ciklum
Не будьте простим виконавцем
Робіть трохи більше, ніж від вас вимагають. Так, якщо вас попросили виконати частину якогось завдання, то обов'язково дізнайтеся, в чому полягає ціль; попросили запропонувати одну ідею - запропонуйте дві. Так ви продемонструєте свій інтерес до роботи та ініціативність.
Не беріть на себе відразу занадто багато
Нерідко стажисти не розраховують свої сили, беруть багато завдань - і в результаті або не справляються з ними, або роблять це погано, викликаючи замість похвали невдоволення начальства. Замість цього потрохи розширюйте зону своєї відповідальності. Але в той же час будьте готові до переробок.
Не бійтеся задавати питання
Пам'ятайте, що за вами закріпили куратора стажування саме для того, щоб ви запитували у нього про те, що незрозуміло. Тому забудьте про фразах типу «а мені це ніхто не пояснював» або «я не зрозумів завдання» - вони не можуть бути виправданням тому, що ви не впоралися з чимось. Також, отримуючи завдання, обов'язково поцікавтеся, яким повинен бути фінальний результат вашої роботи.
Вивчіть правила компанії - гласні і негласні
Вивчіть дрес-код, правила ділового листування, призначення зустрічей і спілкування з колегами (на «ви» або «ти»), тайм-менеджмент начальника (допоможе зорієнтуватися, коли найбільш доречно ставити свої питання), критерії оцінки роботи співробітників тощо. Це допоможе відчувати себе впевненіше та сформувати до себе позитивне ставлення.
Не старайтесь потоваришувати одразу з усіма
Бажання всім стати другом і надмірна відкритість викликають подив і іноді навіть роздратування, плюс є ризик через незнання потоваришувати з тими, у кого не надто гарна репутація в компанії.
Займайтеся нетворкінгом
Дізнайтеся, хто в компанії в курсі всіх профільних тренінгів, конференцій, які проходять як всередині, так і поза компанією. Ця людина зможе підказати вам, на який профільний захід можна піти, щоб отримати додаткові знання.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5535
4581
38
2
42
1
40
0
35
1
38
1
35
2
34
1
92
13
33
4
36
0
35
0
34
2
36
4
48
2
43
6
74
37
41
5
81
18
38
1
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Миколаєві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12667 грн.
Hitjob.mk.ua
- 9005 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...