Ринок праці: трактористам – по 45 тисяч, а дипломовані фахівці сидять без роботи
Роботодавцям, щоб розвінчати міфи щодо «непрестижних професій», доводиться ще зі школи розповідати учням про те, як насправді влаштований робочий процес, а претендентам пропонувати зарплату вище за середню.
У нас вищу освіту здобувають до 80% випускників шкіл, а в середньому по Європі – трохи більше половини. Проблема в тому, що левова частка дипломованих фахівців після вузів стає на біржу праці. Для прикладу, в Києві з усього числа офіційно безробітних більше 80% мають вищу освіту.
Працювати трактористом, слюсарем, зварником або навіть інженером – непрестижно, пояснює HR-експерт Олександр Білоус, додаючи, що саме тому випускники шкіл вчаться на юристів і економістів, а потім працюють продавцями в магазинах.
«Українці можуть легко поїхати з 25 тисяч збирати ягоди в Польщу, але бояться за 45 тисяч на місяць попрацювати трактористом у рідному селі», – каже експерт.
HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна пояснює: робітникам у виробництві українські роботодавці готові переплачувати, оскільки їх просто немає на ринку. На вакансію юриста можуть відгукнутися 60-70 людей, і роботодавець зможе вибрати кращого, у той час як безробітного інженера з бажанням працювати за фахом ще варто пошукати. До слова, вища освіта може стати в пригоді і в робітничих спеціальностях. Крім того, наявність диплома в окремих випадках відкриває можливості заробляти більше.
IT, сфера здоров’я, будівництво та аграрний бізнес – найперспективніші для українців напрямки. Водночас у будівництві та аграрному секторі, перш за все, раді зварникам, слюсарям, зоотехнікам, трактористам.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5535
4581
38
2
42
1
40
0
35
1
38
1
35
2
34
1
92
13
33
4
36
0
35
0
34
2
36
4
48
2
43
6
74
37
41
5
81
18
38
1
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Миколаєві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12667 грн.
Hitjob.mk.ua
- 9005 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...