У Польщі зростає кількість порушень прав українських заробітчан
Кількість порушень прав українських заробітчан у Польщі зростає. Їхні трудові інтереси сьогодні захищають вже дві профспілки, створені самими українцями. Одна з головних проблем українців – незнання мови, чим і користуються нечесні роботодавці. Пише ukr.segodnya.ua.
На сайті польських прикордонників чергова новина про торгівлю людьми. І обдуреними знову опинилися українці. Їх виявилося чимало серед п'ятисот сорока робітників, яким польський роботодавець недоплатив більше мільйона євро.
Постраждалі працювали на будівництвах у Польщі і Швеції. Замість зарплати – мінімальний аванс, щоб на їжу вистачало. У частині працівників відібрали всі документи. Попередньо правоохоронці з'ясували, працювали люди неофіційно.
Тим часом у профспілках заявляють: серед "кинутих" українців у Польщі більше тих, які нібито працюють легально.
"Вони туди поїхали за якимись запрошеннями, за якимись візами. Приїхали, підписали там угоди і працюють на заводі. У них там є угода, вони працюють, якщо виникає якась конфліктна ситуація, з'ясовується, що людина півроку працювала нелегально, угоди не були зареєстровані. Тому, на жаль, таких випадків зараз дуже багато ", – говорить Віталій Махинько, голова профспілки" Трудова солідарність ".
До польських профспілок звертаються потерпілі і з інших країн – Німеччини і Чехії, в ці країни потік мігрантів стабільно великий. Скарги надходять навіть з Португалії, куди наплив українців в останні роки почав скорочуватися. Місцевий ринок праці "наситився" робочими руками з-за кордону і роботодавці почали демпінгувати по зарплатах.
Пристойної роботи без знання мови не знайти і в балтійських країнах, де українця цілком можуть зрозуміти, якщо він розмовляє російською. Без знання мови навіть не зрозумієш, що написано в трудовому договорі, стверджують у литовських профспілках. Це серйозна передумова для обману працівників, навіть якщо вони працюють легально.
У соцмережах заробітчани створюють сторінки з "чорними списками" роботодавців. Іноді це єдине місце, де вони можуть поділитися своєю бідою і застерегти інших не повторювати помилок.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5535
4581
38
2
42
1
40
0
35
1
38
1
35
2
34
1
92
13
33
4
36
0
35
0
34
2
36
4
48
2
43
6
74
37
41
5
81
18
38
1
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Миколаєві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12667 грн.
Hitjob.mk.ua
- 9005 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...