УКРАЇНКИ ВИХОДЯТЬ З ДЕКРЕТУ РАНІШЕ ЧАСУ
Дві третини українок виходять з декретної відпустки раніше покладеного терміну.
За даними Міжнародного кадрового порталу, головними причинами такого рішення називають бажання поліпшити матеріальне становище сім'ї, а також боязнь втратити кваліфікацію і стати незатребуваною на ринку праці. Половина опитаних зазначили, що роботодавці упереджено ставляться до жінок з маленькими дітьми.
Декретна відпустка більшості українок триває не більше 2 років. Не дивлячись на те, що закон дає можливість жінкам знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, тільки третина з них реалізує це право в повній мірі. Решта виходять на роботу раніше за встановлений термін.
Зокрема, кожна третя українка займалася вихованням малюка з відривом від роботи в перебігу 2 років, кожна п'ята - від півроку до року.
Одна з десяти молодих мам дозволила собі кар'єрний тайм-аут тривалістю від 4 до 6 місяців. І ще 7% вийшли на роботу вже через кілька місяців після народження дитини.
Більшість жінок виходять з декрету раніше покладеного терміну, бажаючи поліпшити матеріальне становище сім'ї. Про це заявили двоє з п'яти опитаних.
Кожній четвертій рухає страх втратити кваліфікацію і через пару років стати незатребуваною на ринку праці, а кожна п'ята - втома від домашніх турбот і повсякденної рутини.
Кожна шоста вийшла з декрету раніше, оскільки хотіла професійного розвитку і самореалізації. А кожна восьма побажала бути фінансово незалежною від чоловіка і батьків. Практично кожна десята молода мама причиною передчасного виходу з декрету назвала бажання повернути колишній коло спілкування - рідних і близьких. Але тільки дві з ста опитаних повернулися в штат на запрошення колишнього роботодавця.
Як показало опитування, більшість жінок (84%) мали труднощі з працевлаштуванням після виходу з декретної відпустки. Зокрема, половина відзначили, що роботодавці упереджено ставляться до жінок з маленькими дітьми.
У кожної п'ятої складності були пов'язані з втратою колишніх навичок, їх невідповідність вимогам ринку. 8% відповіли, що їм було складно поєднувати виховання дитини і пошук роботи. І скільком же не вистачало впевненості в собі. Головною перешкодою для подальшого кар'єрного розвитку вони назвали страх не впоратися з новими обов'язками.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5541
4581
38
2
42
1
40
0
35
1
38
1
35
2
34
1
92
13
33
4
36
0
35
0
34
2
36
4
48
2
43
6
74
37
41
5
81
18
38
1
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Миколаєві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 37643 грн.
Hitjob.mk.ua
- 9005 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...