Робота в Україні: тенденції 2016 р.

Поки одні українці відзначають новорічні свята, інші - вже цікавляться тим, як заробити грошей в новому році. "Сьогодні" дізналася, ким найкраще влаштовуватися в 2016-му, чим приваблива дистанційна робота і які фріланс-вакансії зараз на піку популярності у роботодавців.

ТЕНДЕНЦІЇ. За словами HR-експерта порталу rabota.ua Тетяни Пашкіної цього року популярністю користуватимуться тренди 2015-го: робота в продажах, рекламі та маркетингу. В залежності від регіону і досвіду роботи зарплата тут стартує від 5-6 тис. грн. Крім того, набагато охочіше почали залучати наших фахівців закордонні роботодавці. "Кожен місяць вакансій з-за кордону більшає - зараз вони становлять третину всіх пропозицій. В Італію звуть домробітниць і няньок, в Канаду - готові забрати працівників сільгоспсфери, а найбільш «шоколадними» вважаються вакансії з ОАЕ - тут чекають працівників готельної сфери і готові платити їм від 30 тис. грн", - говорить Пашкіна. До речі, в Україні, за її словами, теж активно зростає попит на фахівців в готельному бізнесі: "Тут в топ піднімаються вакансії в регіонах. Причому за обсягом ринку праці, наприклад, Львів та Одеса впевнено обходять навіть столицю".

Також експерт заспокоїла українців: різких скорочень штату і урізувань зарплат цього року чекати не варто. "Роботодавці вже максимально оптимізували свій бізнес минулого року, звільнивши максимальне число співробітників. Тепер же вони працюють над мотивацією персоналу на результат і готові платити за це більше. Тобто скільки зробив - стільки й заробив, - говорить Пашкіна. - У зв'язку з цим найпопулярнішою тенденцією в 2016-му може стати перехід на віддалену роботу або фріланс".

НА ВІЛЬНІ ХЛІБИ. Згідно з даними соцопитування, яке провів портал rabota.ua, фрілансерами готові стати 92% опитаних. Серед причин піти у вільне плавання українці найчастіше називають бажання розпоряджатися своїм часом, регулювати рівень доходу, працювати віддалено і не прив'язуватися до одного керівника. Роботодавці також охоче беруть на фріланс: за грудень на порталі з'явилося майже 2 тис. пропозицій з віддаленої роботи (для програмістів, творчих працівників, продавців, диспетчерів). "Зарплати полярно різні: наприклад, ретушерові фотографій пропонують від 3 тис. грн, офіціантові на кейтерінг - 5 тис. грн, менеджеру віддалених продажів - 10 тис. грн, а технічному письменникові готові платити 23 тис. грн, - говорить експерт. - Думаємо , в новому році фріланс буде популярний у програмістів різних напрямів і мов програмування, попитом будуть користуватися веб-дизайнери і веб-розробники, фахівці з продажу та роботи з текстами".

Технічними вакансіями "на віддаленку" рясніє і онлайн-сервіс "Метнись Кабанчиком", де українці шукають замовників і виконавців на будь-які види робіт. "У зв'язку з повальним виходом в інтернет малого та середнього бізнесу, з'являється велика кількість завдань на розробку контенту, дизайну, а також нескладних додатків. Таким чином, копірайтери, дизайнери та розробники будуть більш ніж затребувані. Вже в 2015 році зареєструвалося в 10 разів більше розробників сайтів, ніж роком раніше", - розповіли нам на порталі.

Роботи повно і для креативних фрілансерів: на порталі пропонують зняти відеоролик за 1000 грн, знайти нареченій 25 женихів за скромну винагороду в 500 грн, стати фокусником з "Гаррі Поттера" на дитячий день народження - за 1000 і навіть написати реп англійською мовою - за 300 грн. До речі, за останнє завдання взялася 22-річна Анастасія з Києва: "Ми з чоловіком повністю на фрілансі, адже зараз часи важкі, та й працювати на себе набагато приємніше. Я - медик за освітою і перейшла "на віддаленку" після народження дитини, а потім і чоловіка вмовила. Тепер ми працюємо в парі і беремося за різну роботу, він - домашній майстер, а я творчі завдання волію. У середньому на місяць вдається виручити по 3-4 тис. грн кожному".


http://www.segodnya.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад