Українські роботодавці вирішили брати на роботу молодь 20-30 років без досвіду
"Є компанії (причому як вітчизняні, так і іноземні), які шукають молодих людей, які не зіпсованих трудовими відносинами. Тих, кого вони зможуть виростити під себе, - повідомив виконавчий директор Асоціації професіоналів з управління персоналом HRFORUM Андрій Ніколов.
Роботодавці організовують для своїх майбутніх співробітників навчальні курси та тренінги. "Це можуть бути запрошені викладачі або фахівці, які багато чого досягли у своїй галузі. Стажуються нові співробітники, а старим підвищують кваліфікацію. Наприклад, в IT-компаніях люди просто по колу ходять на такі курси, тому що їм потрібно постійно підвищувати свій рівень", - зазначила представник Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Уляна Ходорівська. Варто зазначити, що зараз посилюється співпраця між великими компаніями та вишами. "Представники великих фірм звуть студентів на стажування, а кращих забирають на роботу. Думаю, що ця тенденція може поширитися навіть на школи", - каже Ніколов. "В основному це стосується сфери IT та хімічної промисловості, а територіально - Києва, Донецька, Харкова та Львова", - додав заступник директора департаменту вищої освіти МОН Микола Фоменко.
Таким чином, в Україні зростає кількість молодих начальників. Компанії воліють віддавати керівні посади своїм, а не найманим працівникам. "Зростає кількість молодих керівників - до 30 років. І природно, що, якщо людина недовго попрацювала на лінійній позиції, добре себе зарекомендувала і стала керівником, потім вона навряд чи піде працювати в інше місце", - зауважила Уляна Ходорівська. Крім того, зараз на українському ринку праці все більше цінуються універсальні працівники, які окрім своєї спеціалізації, щонайменше добре орієнтуються в Інтернеті, знають англійську і мають хоча б початковий рівень графічних навичок.
За словами експертів, роботодавці в свою чергу, щоб утримати співробітників використовують нематеріальне мотивування. "Підвищувати зарплату - це само собою, але шукають і інші стимули. У хід йдуть гнучкий графік, скасування дрес-коду, гарний офіс, цікаві корпоративи, запрошення психотерапевтів", - говорить Ходорівська. При цьому, якщо раніше покращити життя своїх співробітників намагалися тільки у великих компаніях, то тепер це все частіше зустрічається і в середніх.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
5535
4581
38
2
42
1
40
0
35
1
38
1
35
2
34
1
92
13
33
4
36
0
35
0
34
2
36
4
48
2
43
6
74
37
41
5
81
18
38
1
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Миколаєві складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 12667 грн.
Hitjob.mk.ua
- 9005 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...