Сім головних правил успішної співбесіди

Від успішної співбесіди без перебільшення залежить усе: чи візьмуть вас на омріяну роботу, яку зарплату запропонують і як будуть ставитись у колективі. У середньому інтерв’ю з роботодавцем триває 40 хвилин, і за цей час важливо показати себе з кращого боку. Але вміння демонструвати всі свої сильні риси не вроджене, і прикро, коли через зайве хвилювання роботодавець робить вибір не на вашу користь. Назвемо золоті правила, які допоможуть вам тримати себе в руках і гідно пройти співбесіду.

1. До співбесіди потрібно готуватися. Прочитайте про компанію, в яку вас запросили, відвідайте її офіційний сайт, поцікавтесь відгуками про роботодавця. Відшукайте колишніх чи теперішніх співробітників компанії й розпитайте про нюанси та важливі деталі специфіки роботи. Ретельно вивчіть бажану посаду, щоб ваша розповідь про себе збігалася з вимогами роботодавця. Підготуйте декілька цікавих ідей для покращення роботи на бажаній посаді. Обізнаний кандидат створює враження серйозної людини, яка ретельно підходить до кожного завдання.

2. По одежі зустрічають… Потурбуйтесь про свій зовнішній вигляд, адже більше половини роботодавців вважають, що правильний вибір одягу є визначальним фактором у випадку вибору між схожими кандидатами. Не потрібно одягатись у занадто яскраві кольори і за останньою модою. Обирайте класичний одяг пастельних відтінків: бежевий, сірий, коричневий. Цікаво, що роботодавці не люблять класичні чорний та білий кольори, вважаючи їх нудними, і кандидата, що вибрав одяг таких кольорів, безініціативним.

3. Пунктуальним кандидатам – плюсик у карму. Заздалегідь подивіться, де розташований офіс компанії і яким способом вам буде зручно до нього дістатись. Під час розрахунку врахуйте затори, можливість того, що ви заблукаєте, та деякі непередбачувані обставини. Намагайтеся приїхати на співбесіду завчасно, але не перегніть палицю. Кандидати, які прибувають надто рано, справляють враження зануд. Приїхавши за 10-15 хвилин до зустрічі, ви матимете змогу перевести дух, зачесатися і випити склянку води. Але HR-фахівцю потрібно повідомити про свій прихід не раніше як за 3-5 хвилин до співбесіди. Таким чином ви підкреслите свою пунктуальність без натяку на надмірну передбачливість.

4. Розкажіть про себе. Це підступне питання від рекрутера допомогло провалити не одну співбесіду. Здавалося б, що тут важкого? Розказав біографію, переказав резюме й готово. Але насправді від вас хочуть почути зовсім іншу інформацію. Розкажіть про свої захоплення, пов’язанні з роботою, про саморозвиток, наведіть приклади неординарних ситуацій у своїй професійній діяльності та власні способи їх вирішення.

Ви повинні чітко дати зрозуміти не тільки, чому ця робота потрібна вам, а й чому саме ви потрібні цій роботі. Під час співбесіди не намагайтесь знайти правильних відповідей на запитання ейчара, відповідайте чесно. Адже якщо ви не підходите на запропоновану посаду, то краще дізнатись про це на етапі співбесіди, а не давати роботодавцю під час випробувального терміну зрозуміти, що на співбесіді ви збрехали й насправді не маєте необхідних навичок і вмінь.

5. Забудьте про сором’язливість. Якою б скутою людиною ви не були, на співбесіді потрібно випромінювати комунікабельність і впевненість у собі. Більшість кандидатів отримують відмову саме через надмірну скромність. Ця риса асоціюється у роботодавця з безініціативністю і відсутністю креативності. А кому потрібен такий працівник? Тому перед входом в офіс компанії зробіть десять глибоких вдихів і поводьтесь природно.

Щоб не здатись сором’язливим або байдужим кандидатом, обов’язково поставте декілька запитань роботодавцю. Краще підготуйте їх заздалегідь, але добре буде, якщо у вас виникнуть додаткові запитання протягом інтерв’ю. Спеціалісти радять уникати запитань про зарплатню на перших етапах співбесіди. Адже ви створите враження людини, яку цікавлять тільки гроші, а роботодавці вважають таку мотивацію недовговічною.

6. Невербальні сигнали. Під час співбесіди за вас більше може сказати ваше тіло, тому старайтесь уникати невербальних помилок. Найбільшим фіаско вважається відведений погляд. Під час спілкування з рекрутером дивіться йому прямо в очі й чітко відповідайте на запитання. Важливо під час співбесіди посміхатись і зайняти відкриту позу. Ні в якому разі не схрещуйте руки, адже це свідчить про вашу закритість і небажання спілкуватись. Не рекомендується також торкатись до свого волосся чи обличчя, надмірно жестикулювати та вовтузитись на місці.

7. Завершення розмови. Якщо ви дотримались всіх правил і ваша співбесіда пройшла успішно, не зіпсуйте все наприкінці. Обов’язково подякуйте за розмову. Не бійтеся дізнатись про наступні етапи співбесіди та про зворотний зв’язок. Поцікавтеся, протягом якого часу ви отримаєте відповідь, навіть якщо вона буде негативною, і не соромтеся самі зателефонувати рекрутеру після закінчення обумовленого часу.

Пам’ятайте, що співбесіда – це всього лише етап, який допоможе роботодавцю і вам зрозуміти, чи підходите ви один одному. І навіть якщо ви провалили важливе інтерв’ю, не засмучуйтесь і підготуйтесь краще, щоб наступна співбесіда стала для вас успішною.

p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 120%; }p.western { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }p.cjk { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }p.ctl { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }a:link { color: rgb(0, 0, 255); }

thepoint.rabota.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад