Фінансове питання: як правильно говорити про зарплату на співбесіді?

Робота повинна приносити людям дохід і, в ідеалі, задоволення. Якщо з другим щастить не всім, то грошову винагороду за свою працю отримує майже кожен. Тому під час пошуку роботи більшість кандидатів цікавить саме фінансове питання. Але не всі знають, коли краще говорити з роботодавцем про заробітну плату, і деколи недоречне запитання може перекресли всі ваші успіхи.

Хто повинен почати розмову про заробітну плату?

Здебільшого свої фінансові пропозиції озвучує роботодавець, але кожен вибирає для себе оптимальний період переговорів з кандидатом на посаду.

Коли у компанії обмежений бюджет, то рекрутер може назвати їх максимум у фінансах ще під час телефонної розмови з вами, аби зекономити час та сили й одразу зрозуміти, чи є сенс далі продовжувати переговори

Багато HR-фахівців залишають обговорення зарплатні на момент, коли вже почули все, що міг розповісти про себе й свої навички кандидат. Виходячи з цієї інформації, роботодавець і складає розмір фінансової винагороди для конкретного кандидата. Існує також частина компаній, які обговорення заробітної плати відкладають до моменту, коли офіційно можуть запропонувати посаду. Вони готові до діалогу і можуть зробити чимало, аби саме ви стали їх співробітником.

У більшості випадків пошукачеві не варто хвилюватися, якщо він пройшов перший етап співбесіди, але так і не почув запитання про очікувану зарплатню. Але існує невелика кількість не зовсім добросовісних роботодавців, які відтягуватимуть розмову про фінанси, поки ви самі нарешті не спитаєте у них про це. Тому, якщо співбесіда підходить до кінця, а ви так і не обговорили винагороду за свої старання, сміливо починайте цю розмову.

Що і коли про гроші краще говорити пошукачеві?

Існують рекрутери, які з розумінням ставляться до того, що кандидата в першу чергу цікавить саме заробітна плата. Тому вони цінують кандидатів, які ще під час телефонної розмови або під час першої зустрічі наголошують на своїх фінансових очікуваннях. Але більшість роботодавців все ж вважають, що запитувати про гроші в першу чергу – некоректно. Адже, якщо вас у компанії цікавлять лише гроші, то ви через місяць роботи зможете втекти до конкурентів лише тому, що вони будуть вам платити на тисячу більше.

Спеціалісти наголошують, що на співбесіді кандидат у першу чергу продавець, а лише потім – покупець. Тому, перед тим як виставити роботодавцю ціну за свою роботу, прорекламуйте себе, підкресліть свій професіоналізм, щоб компанія прагнула взяти на роботу саме вас.

Розпочинати розмову про фінансові очікування також потрібно правильно. Уникайте фраз: «А скільки ви платите?», «А що там по грошах?» Краще ввічливо запитайте роботодавця про те, яка система мотивації передбачена для працівника на вакантній посаді. Так ви дізнаєтеся не лише про офіційну заробітну плату, а й про бонуси, які надає компанія своїм співробітникам. Можливо, вас не влаштує сама зарплатня, але з компенсацією обідів, мобільного зв’язку, проїзду чи безкоштовним абонементом у спортзал ви отримаєте у чистому вигляді прийнятний дохід.

Занадто низькі зарплатні очікування можуть викликати думки, що ви погано оцінюєте власну працю і не настільки компетентні, як здалось на перший погляд. Тому роботодавець взагалі може відмовитися брати вас на роботу. Не будьте надто сором’язливими, коли говорите про бажану заробітну платню ще й тому, що вам ніколи не скажуть: «Що так мало? Ми заплатимо вам більше».

Занадто високу зарплатню можна просити за умови, якщо ви дійсно класний спеціаліст, на якого полює декілька великих компаній, ви маєте знання, якими мало хто володіє на аналогічних посадах, ви знаєте декілька іноземних мов, маєте престижні сертифікати, або робота передбачатиме відрядження та ненормований графік.

Психологи радять вказувати зарплату на 10-20% більше, ніж ви насправді очікуєте. Адже саме на стільки роботодавець захоче зменшити вашу фінансову винагороду. Також під час обговорення грошового питання не забувайте про податки, які «з’їдають» близько 20% вашого заробітку.

thepoint.rabota.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад